دکتر غلامرضا رئیسی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


کلینیک توانبخشی یبوست مز

کلینیک توانبخشی فلج صورت

مطب دکتر رئیسی

منع مصرف کلسیتونین در پوکی استخوان

منع مصرف کلسیتونین در پوکی استخوان تاريخ : هفدهم آذر 1391 | | نویسندگان : دکتر غلامرضا رئیسی، دکـتر طناز احدی اخیرا گزارشاتی در مورد استفاده طولانی مدت کلسیتونین و ایجاد سرطان بخصوسازمان دارویی اروپا کلسیتونینص سرطان پروستات باعث شده که سازمان دارویی اروپا استفاده از این دارو را در پوکی استخوان منع کرده و آنرا فقط در سه مورد مجاز بداند.

۱. بیماری پاژه

۲. پوکی استخوان ناشی از بی حرکتی

۳. افزایش کلسیم ناشی از سرطان

با توجه به اینکه مضرات کلسیتونین بیشتر از منافع آن می باشد نباید در درمان پوکی استخوان استفاده شود. بنابر این اطلاعیه اسپری کلسیتونین باید از بازار دارویی جمع شود.

بیماران باید توجه داشته باشند که این خطر در استفاده طولانی مدت دارو بوده است و مصارف کوتاه مدت با افزایش خطر مواجه نیست و بیمارانی که از این دارو مصرف می کرده اند جهت ادامه درمان و دریافت داروی مناسببا پزشک خود تماس بگیرند. در هر حال اقدامات طب فیزیکی و توانبخشی،بخصوصورزش درمانی و تغذیه مناسباساس درمان پوکی استخوان است و دارو نقش کمکی به این روند دارد.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیآدرس و تماسنوار عصب و عضلهبیماریهای عضلانی اسکلتی توانبخشی کودکانتوانبخشی دیابتبیماریهای مغز و نخاعارتوز، پروتز، کفش و وسایدردطب ورزشطب سالمندانسوالات پزشکیمطالب تخصصی و فوق تخصصیENGLISHصفحه اصلی