دکتر غلامرضا رئیسی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


کلینیک توانبخشی یبوست مز

کلینیک توانبخشی فلج صورت

مطب دکتر رئیسی

طب سوزنی:

طب سوزنیطب سوزنی از حدود 5000 سال پیش در چین استفاده می شده. در ایران مدارکی برای استفاده از طب سوزنی در زمان قبل از اسلام وجود دارد. پزشکانی در آن زمان بنام نیشتر پزشک وجود داشته اند که از سوزن برای درمان بیماریها استفاده می کردند.

استفاده از طب سوزنی چینی بر پایه فلسفه چینی است. اما در حال حاضر با تحقیقات علمی سعی در کشف روشهایی است که این نوع درمان موثر است. و هر روز در مواردی که طب سوزنی اثر دارد این رشته تقویت شده و بر عکس در مواردی که اثرات آن روشن نیست یا اثری ندارد، کنار گذاشته می شود. بطوریکه در حال حاضر جزو برنامه آموزشی متخصصان طب فیزیکی است. علی رغم ساده به نظر رسیدن این روش، با توجه به خطرات و عوارض احنمالی آن برای بیمار، این روش باید تنها توسط پزشک انجام شود.

آیا این روش در درمان بیماران موثر است یا تنها نوعی درمان علامتی است؟

روش طب سوزنی یکی از روشهای درمانی است که در کنار سایر درمانها بخصوص انجام صحیح ورزشهای درمانی مناسب می تواند به بیماران کمک نماید. انجام طب سوزنی به تنهایی در موارد زیادی موثر نیست و باید همراه با روشهای دیگر طب فیزیکی و دارویی جهت بیمار استفاده شود. در طب مدرن ، پاسخ مناسب به درمان بستگی به تشخیص درست و استفاده مناسب از این روش در کنار سایر مدالیتی های طب فیزیکی بخصوص ورزش دارد.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیآدرس و تماسنوار عصب و عضلهبیماریهای عضلانی اسکلتی توانبخشی کودکانتوانبخشی دیابتبیماریهای مغز و نخاعارتوز، پروتز، کفش و وسایدردطب ورزشطب سالمندانسوالات پزشکیمطالب تخصصی و فوق تخصصیENGLISHصفحه اصلی