دکتر غلامرضا رئیسی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


کلینیک توانبخشی یبوست مز

کلینیک توانبخشی فلج صورت

مطب دکتر رئیسی

استفاده از اندام مصنوعي اندام فوقاني

در قطع اندام فوقاني چه موقع ميتوان از اندام مصنوعي استفاده كرد؟

بطور كلي پس از قطع قسمتی از اندام فوقاني، هر چه زودتر از اندام مصنوعي استفاده شود شانس موفقيت بيشتر است. زمان استفاده از اندام مصنوعي بستگي به بهبود زخمهاي جراحي، عدم وجود درد و حساسيت لمسي و از بين رفتن تورم دارد. كه اين زمان ميتواند بين چهار تا شش هفتپروتز دست طب فیزیکیه پس از عمل جراحي طول بكشد.

استفاده از اندام مصنوعي در اندام فوقاني نيز نياز به تمرين، حوصله و صرف وقت دارد. كارشناس كار درماني ميتواند در اين زمينه به بيمار كمك نمايد. بسياري از افرادي كه از اندام مصنوعي فوقاني استفاده ميكنند در ابتدا احساس خستگي و ياس مي كنند اما بيمار بايد بداند كه اين مسئله معمول است و به مرور و با تمرين توانائي ها زيادتر ميشود. بايد هميشه فكر كرد كه «چه كارهائي را ميتوان با اندام مصنوعي انجام داد» نه اينكه چه كارهائي را نميتوان انجام داد. همچنين استفاده از تجربه ساير افرادي كه با اندام مصنوعي فوقاني كار مي كنند بسيار مفيد است.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیآدرس و تماسنوار عصب و عضلهبیماریهای عضلانی اسکلتی توانبخشی کودکانتوانبخشی دیابتبیماریهای مغز و نخاعارتوز، پروتز، کفش و وسایدردطب ورزشطب سالمندانسوالات پزشکیمطالب تخصصی و فوق تخصصیENGLISHصفحه اصلی