دکتر غلامرضا رئیسی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


کلینیک توانبخشی یبوست مز

کلینیک توانبخشی فلج صورت

مطب دکتر رئیسی

درمانهای طب فیزیکی در درد مزمن مقعد

درد مزمن مقعد یافته شایعی است که در حدود7 درصد جامعه دیده می شود. از این افراد تنها یک سوم با پزشک مشورت می کنند. عللجسمیدرد مزمن مقعد شامل التهاب مثانه(سیستیت)، زخم مقعد (فیشر)، آبسه، بواسیر(هموروئید)، زخم منفرد رکتوم، بیماری التهابی روده، و ایسکمی رکتوم است. سایر علل شامل پروستاتیت مزمن و آندومتریوز لگنی است. اگرچه علل درد مزمن مقعد بسیار متعدد است، اما در 85 درصد موارد، اختلال عملکرد عامل اصلی درد است. اکثر این بیماران به درمانهای طب فیزیکی بخصوص بیوفیدبک پاسخ می دهند. پروکتالژیای مزمن: درد یا احساس ناراحتی مزمن یا راجعه درناحیه رکتوم که حداقل بیست دقیقه طول بکشد و همراه ضایعه ساختاری سا بیماری عمومی نباشد. دردهای کمتر از بیست دقیقه مشخصه پروکتالژیا فوگاکس است که بصورت درد ناگهانی و شدید در ناحیه آنوس و رکتوم که کمتر از 20 دقیقه طول می کشد خود را نشان میدهد.

درمانهای طب فیزیکی استفاده شده در درمان درد مزمن مقعد و کف لگن، شامل ماساژ عضلات کف لگن، تحریکات الکتریکی و بیوفیدبک همراه با آموزش است..این درمانها در برخی از مراکز طب فیزیکی ارائه می شوند.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیآدرس و تماسنوار عصب و عضلهبیماریهای عضلانی اسکلتی توانبخشی کودکانتوانبخشی دیابتبیماریهای مغز و نخاعارتوز، پروتز، کفش و وسایدردطب ورزشطب سالمندانسوالات پزشکیمطالب تخصصی و فوق تخصصیENGLISHصفحه اصلی